ziemia jaworska_V2.jpg
rect17146.png
logo apotheek diepenbeek33kb - Kopia - Kopia (2).jpg
baner schronisko_v2.jpg
Jawor kopia.jpg
Bolków kopia.jpg
Paszowice2 kopia.jpg
msciwojow2 kopia.jpg
Męcinka2 kopia.jpg
Wadroze_wielkie kopia.jpg
Aktualności - Wydarzenia
W Jaworze będzie rondo

Po dwóch inwestycjach zrealizowanych w 2016 r. przez Powiat Jaworski we współpracy z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei - przebudowie ul. Wiejskiej i ul. Limanowskiego, tym razem przyszedł czas na rondo. Powiat Jaworski otrzymał właśnie zgodę Zarządu Województwa Dolnośląskiego i ponad 900 tys. złotych na przebudowę skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 374 (ul. Kuziennicza) z drogą powiatową nr 2176D (ul. Słowackiego).

Zabiegi o remont ulicy Kuzienniczej oraz budowę ronda w tym newralgicznym miejscu trwały dwa lata. Powstanie kilka lat temu w tej części miasta „Lidla", jak również sąsiedztwo cmentarza komunalnego powoduje, że na skrzyżowaniu tym znacznie wzrosło natężenie ruchu, a tym samym powstały ogromne trudności dla kierowców.

- W ubiegłym roku opracowaliśmy dokumentację, a w niedługim czasie chcemy rozpocząć już procedurę wyboru wykonawcy tego zadania - mówi Starosta Jaworski Stanisław Laskowski.

- Budowa ronda to bardzo ważny, zgłaszany od wielu już lat postulat naszych mieszkańców, który w końcu uda się zrealizować - dodaje Wicestarosta Arkadiusz Baranowski.

- Mam nadzieję, że już od 1 listopada przyszłego roku wszyscy będą mogli bezpiecznie i komfortowo korzystać z nowej infrastruktury - kończy Starosta Stanisław Laskowski.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Szukaj
Rozwiń

Zapraszamy do obejrzenia prowadzonych przez nas inwestycji. Prezentacja ma postać wirtualnego przeglądu inwestycji i umożliwia swobodne rozglądanie się i podróżowanie pomiędzy kolejnymi miejscami.

Budowa wielofunkcyjnego boiska przy I Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jaworze inne ujęcie
NOJE.jpg
zpp baner.png
TPD_Legnica.png
mapa zagrożeń.png
strategia rozwoju.png
pp2.jpg
osoby_głuche.jpg
pore.jpg
KS.jpg
odo.jpg